Etiler Liseliler

1961’den bugüne! Hep birlikte!

Onlarcaydık. Birden bire yüzlerce olduk.
Cumhuriyet öğretmenleri kara tahtanın başında,
kuruluştan bugüne binlerle geçtik
Etiler Lisesi’nin sıralarından.

0
Yıl
0
+
Mezun
0
+
Öğretmen

Okulumuz

Etiler Lisesi, 1961 yılında “Levent Ortaokulu” adıyla kuruldu. Kısa süre sonra lise düzeyinde de eğitim vermeye başlayan okul, önce “Levent Lisesi”, daha sonra da “Etiler Lisesi” adını aldı. Etiler Lisesi, ikinci dalga semt lisesi geleneğinin ilk önemli örnekleri arasında yer alıyor.

Topluluğumuz

10 binin üzerinde mezunumuz var. Okulumuzda kuruluşundan bu yana 400’ü aşkın öğretmenimiz görev yaptı. Geçmişten bugüne 10 binleri aşan velimiz oldu. Bizler, bu unsurların hepsini birlikte “Etiler Liseliler topluluğu” olarak adlandırıyoruz. Mezunlarımızla, öğretmenlerimizle, velilerimizle, Levent ve Etiler semtlerinin ilk sakinleri bizler olduk. Yıllar boyu buralarla şekillendik, buraları şekillendirdik. Yalnızca eski okul yıllıklarında değil, bizim buraların şimdilerde “dijitale geçmiş” ikametgâh kütüklerindeyiz.

Derneğimiz

Etiler (Levent) Liseliler Derneği, kısa adıyla “elliDER” olarak biliniyor. elliDER, Etiler özelinde “semt derneği” fonksiyonlarını da yükleniyor. Toplumsal yaşamın niteliğinin yükseltilmesine katkı yapacak  değerler üretmeyi amaçlayan elliDER’in öncelikli çalışma ve uygulama alanı, eğitim.

Etiler Liseliler Derneği

Bizimle iletişime geç!
Aramızda ol!
elliDER | Facebook GrubuelliDER | Instagram Sayfası